הרצאות | סדנאות חווייתיות | דוד אבודרהם | ביופידבק

דוד אבודרהם

אתה נמצא ב: דף הבית > STAR-UP > א. הנחיות כלליות
א. הנחיות כלליות
03/03/2021 11:34
א. STAR-UP הנחיות כלליות לעבודה מקדמת באמצעות הערכה: 
 
1. חשוב מאוד לעיין ב- 50 התכונות המוטבעות על הקוביות ולהכירן, כדאי להיעזר בהגדרות שעל הקובייה.
 
2. כדאי לשים לב ל"אזהרות הקצה" המופיעות בשני קטבי הקובייה. ללמדנו את חשיבות האיזון גם בתכונה חיובית והסכנות האורבות בקצה הלא מאוזן של כל תכונה חיובית.
 
3. בכל אחת מהאפשרויות, הומלץ לבחור בעשר התכונות המאפיינות ביותר, אף כי יש בוודאי יותר. זה מאפשר למקד את תשומת הלב בתכונות העיקריות ולמנוע פיזור יתר. זה גם מונע אי נעימויות מהשוואות למספר תכונות שנבחרו לאחרים בסביבה.
 
4. כמובן שהשימוש בערכה דינמי ובכל תקופה קצרה אפשר יהיה להתמקד בתכונות אחרות שלא עסקנו בהן קודם.
 
5. בכל בחירה של תכונות, כדאי להסביר מעט יותר בהרחבה לעצמנו או לאחרים איתם עובדים (לילדינו, לבני הזוג וכד'), היכן באות תכונות אלה לידי ביטוי בחיי היום יום.
 
6. בכל אחת מהאפשרויות, בהן בוחרים תכונות לבנייה וחיזוק, מומלץ מאוד שהמשתתפים יבחרו רק בעצמם בעשר התכונות אותן ירצו לרכוש לעצמם, לבנות או לחזק בעצמם, כדי למנוע הפיכת הכלי ממעצים לביקורתי. חשוב מאוד לא לבחור תכונות לשיפור בעבור האחרים!
 
7. לערכה זו מצורף קישור לספר הדרכה לבניית כל התכונות החיוביות. (או ספר מודפס לרוכשים). הספר מאפשר להכיר יותר לעומק את התכונות הנבחרות לבנייה בעצמנו או אלה שאנו רוצים לשפר. מומלץ לפעול ע"פ ההנחיות המוצעות בספר. ולבנות לנו תכנית עבודה כדי לבנות תכונות נבחרות אלה בתוכנו עד להטמעה שלהן בתוך אישיותנו.
 
8. שימו לב! חשוב לציין שאין ארגז כלים זה בא להחליף טיפול מקצועי אישי. כמו כן אין בו כדי להחליף טיפול בקשיים רגשיים. ככלל, במצבים מורכבים, רצוי לפנות לגורמי מקצוע בתחום הנדרש.
 
9. אם רק נצליח להכיר לנו ולילדינו את התכונות הללו כבר עשינו מעשה גדול. כי אז, השיח יהיה חיובי וכל אחד יחפש תכונות אלה בעצמו ובסביבתו הקרובה, מה שיחזק את המודעות העצמית ואת הראיה החיובית בחיים.
 
10. לכן, מומלץ מאוד להניח ארגז זה כשהוא פתוח על שולחן מרכזי כדי להזכיר לכל אחד מאיתנו לפחות אחת מהתכונות שראינו בו היום, זה ייצור שיח חיובי מרתק ויגביר את המודעות העצמית של כל אחד מבני הבית, ובתוך זמן קצר, יעלה מודעות חיובית זו לרמה גבוהה מאוד אצל בני הבית.
 
נשמח לקבל משוב, הערות והארות לשיפור הגרסה הבאה.

 

Start UP

הדפס עמוד שלח לחבר
דוד אבודרהם

רח' הגפן 1 צופים
טלפון: 09-7676138
פלאפון: 052-3694077

davidabu10@gmail.com

לפנייה דרך האתר:

שם מלא:
אימייל:
טלפון:
תיאור הפנייה:
קוד אבטחה:

ספר - המדריך להורות משמעותית

כל הזכויות שמורות © מוזה קידום עסקים פרסום ושיווק באינטרנט

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים