הרצאות | סדנאות חווייתיות | דוד אבודרהם | ביופידבק

דוד אבודרהם

אתה נמצא ב: דף הבית > STAR-UP > י. לאבחון אישי ולהכנה לקראת תפקיד מקצועי
י. לאבחון אישי ולהכנה לקראת תפקיד מקצועי
03/03/2021 11:36
י. STAR UP לאבחון אישי ולהכנה לקראת תפקיד מקצועי מורכב
 
כל אדם המבקש להגיע לתפקיד מסוים, יצטרך לעמוד בפני הארגון או הגוף שמחפש בעל תפקיד זה, ויצטרך לעמוד בראיונות להתרשמות ממועמדותו. ערכת ה STAR UP יש בה כדי לסייע בקלות רבה למועמד לראיון ותפקיד, לדייק את כישורי התפקיד הנדרשים להרכיב באמצעות הקוביות את הפרופיל המקצועי הנדרש ממנו וכן לבחון את מידת התאמתו לפרופיל זה ולבחון מה יוכל לחזק או על מה כדאי שיתמקד בראיון כדי לשכנע את המחפשים שהוא אכן מתאים לענות על צרכיהם.
 
1. כדאי להרכיב באמצעות הקוביות את הפרופיל הנדרש לתפקיד לדעתך, ואולי להיעזר בחברים או כאלה שמכירים את התפקיד או תפקידים דומים לו.
 
2. כדאי לתת את הדעת לאזהרות הקצה שבתכונות אלה ולנסות לאבחן את מידת קיומן באישיותך. סביר שתישאל על כך וכדאי כבר להיות מוכן לתשובה. למשל, אם מחפשים אדם בעל כושר ביצועי רב, וודאי יחפשו איש מעשה, עקבי ומתמיד, נחוש והחלטי ועוד. כאן למשל, עיון באזהרות שקיימות בקצה תכונות אלה, יסייע לך לבחון תשובתך לנושאים שוודאי יעלו בראיון. לוודא שאינך צפוי לדרוס אנשים בדרך להגשמת תפקידך, לוודא שאינך רץ לביצוע תוך התעלמות מצרכי אחרים וצרכים "קטנים יותר" של הארגון, לבחון שלצד העקביות החזקה, אתה גמיש די הצורך לשינויים המתרחשים בארגון ובסביבה, שאינך מתעלם מכללים ומערכים אחרים, שנחישותך אינה מבשרת על עקשנות בכל מצב וכן הלאה. וודאי גם ירצו לראות בך גם תכונות רכות, כמו "חם ומתחבר", "רגיש לזולת", "מסור ונאמן" ועוד...כדאי לבחון כיצד אתה בוחר את התכונות הנכונות להדגיש בפני המראיינים.
 
3. שים דגש מיוחד על אזהרות הקצה שבכל תכונה והכן עצמך מראש לכל שאלה שתבוא בעקבותיהם.
 
4. לאחר שתרכיב את הקוביות המאפיינות את דרישות התפקיד ותניחם בבית A, תרכיב את הקוביות המאפיינות אותך והניחם בבית B, וכך בחן את הפער האפשרי בין הרצוי למצוי. היערך לתת מענה לכל פער כזה בראיון.
 
5. אם תצטרך לעבור מספר ראיונות, לתפקידים מוצעים, כדאי לשבת עם צוות חברים כצוות מקבל ההחלטות, להציג בפניהם את הפרופיל שבחרת בעצמך לתפקיד מסוים, להוסיף אליו תובנות שקיבלת בראיונות נוספים.
 
6. זה מהווה בסיס מצוין לדיון בתכונות הנדרשות, לצד הקיימות בכל אחד ולעורר דיון בתהליך קבלת ההחלטות המשוער, לנסות לשער על אילו תכונות לא יוותרו כלל ושיהיה עליך לספקם, ועל אילו תכונות אחרות שאין לך, תוכל לשכנעם להתפשר ברמות שונות, בשל סך היתרונות הכולל שלך. זה יסייע לך מאוד להיערך באופן רציני לראיון בפני מקבלי החלטות, ולעמוד בו באופן ראוי ומכובד.
 
7. אם הבחנת שבראיון מסוים, הדיון העלה ספקות בנוגע לקיומה של תכונה מסוימת אצלך, שהוחלט כי עליה לא מוותרים בארגון ובה לא הבחינו במיוחד אצלך בראיון, תוכל ללמוד במהירות את הדגשים הנדרשים לתכונה, מתוך הספר / הקובץ המצורף, ואם תחליט לעבוד על שיפורה, ותשתכנע שתוכל לקדם במהירות למידה על תכונה זו ושזה נמצא בהישג ידך, מוצע לקיים שיחה נוספת, קצרה, עם המראיינים ובה תתמקד רק בניסיון לשכנע שתכונה זו קיימת בך ושאתה עובד כדי שהיא גם תיראה ע"י אחרים בהקדם באישיותו.
 
8. כדאי להיערך להציג את כישוריך בתחום היחסים הבינאישיים, לשם כך בחר קוביות מאפיינות:
• התחומים החזקים שלך ביחסי אנוש ביחס לנדרש
• התחומים שתרצה לשכנע מאוד שקיימים בך או שתתחייב שתוכל להעצים בהקדם
• ללמוד את התחומים החזקים שנדרשים לתפקיד ולגייס הוכחות מיחסי האנוש בעברך המקצועי כדי לשכנע בהתאמתך לתפקיד.
• כדאי לנסות לאתר מבעוד מועד מי האנשים איתם תצטרך לעבוד ומהם תכונותיהם, כך שתוכל לאתר את התחומים החזקים להם תידרש באופן ספציפי לעבודה עם אדם מסוים, בעל אופי מוכר, בארגון.
• למשל אם הוא עקשן ואיתו תצטרך לעבוד בהנחה שאתה עקשן כמותו, אם הוא רך מדי ויש בך תכונות מתאימות שדווקא ירצו בארגון כדי לגבותו באדם חזק יותר וכן הלאה.
• כך תוכל לתת את הדגש על התכונות שקרוב לוודאי מחפשים במועמדים.
 
9. בבואך לבחון את מסוגלותך לעמוד במשברים או במצבי לחץ, אם התפקיד דורש זאת במיוחד:
כדי לחזק חוסן אישי לעת צרה יש לבחור קוביות מאפיינות:
• החוזקות שלך לימי משבר, כפי שבוא לידי ביטוי במשברי העבר
• החוזקות שנדרשות לתפקיד לפי הבנתך את צרכי האגון, כדי להתמודד בהצלחה עם משברים וזמנים קשים
• החוזקות הנוספות שתצטרך לבחון או להחליט אם יש באפשרותך לחזק כדי להתמודד בהצלחה עם משברים וזמנים קשים
• החוזקות שתצטרך לבחון כדי להתגבר טוב יותר על קושי ספציפי נוכחי, לשם כך מבקשים להביאך לארגון וכד'
 
10. אם ראית שבכמה ראיונות הדגישו העדר חוזקות בתחום מסוים, בחר קוביות מאפיינות:
• מהן החוזקות שנדרשו למועמדות בתחום המקצועי, האישי, הבינאישי וכד'
• מהן התחומים והתכונות שתצטרך להעצימן כדי להצליח בתפקיד זה ובראיונות עתידיים לקראתו
• העזר בספר/ בקובץ המצורף ובנה לך תוכנית עבודה לשיפור.
 
בהצלחה !!

Start UP

הדפס עמוד שלח לחבר
דוד אבודרהם

רח' הגפן 1 צופים
טלפון: 09-7676138
פלאפון: 052-3694077

davidabu10@gmail.com

לפנייה דרך האתר:

שם מלא:
אימייל:
טלפון:
תיאור הפנייה:
קוד אבטחה:

ספר - המדריך להורות משמעותית

כל הזכויות שמורות © מוזה קידום עסקים פרסום ושיווק באינטרנט

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים